Paauglystė


Poroms, auginančioms 13 – 16 metų amžiaus vaikus

Berniukai ir mergaitės, pastebėję sparčius savo kūno pokyčius, pajunta, kad visas jų vaikiškas pasaulis patiria perversmą, ir supranta, kad ankstyvoje vaikystėje įdiegtos vertybės jiems nebetinka. Jie ima abejoti tuo, kas anksčiau atrodė savaime suprantama ir patikima. Per šią krizę paauglys jaučia poreikį keisti savo idėjas ir vertybes, dėl to dažnai konfliktuoja su tėvais, kitais šeimos nariais bei visuomene.
„Paauglystės“ programoje tėvai tarsi iš naujo atranda, kokie vertingi jų paauglystę išgyvenantys vaikai, bei išmoksta kaip efektyviai su jais bendrauti kriziniais momentais. Programoje taip pat analizuojamos socialinės tendencijos, stipriai įtakojančios bręstančias trapias paauglių asmenybes.

Programos metu nagrinėjamos temos: 

  1. Paauglystės krizės ir iššūkiai
  2. Atrasti paauglių vertybes
  3. Lytiškumo prabudimas: jautrumas ir savitvarda
  4. Kūno įvaizdžio vertė: anoreksija ir kiti sutrikimai
  5. Autoritetas. Netinkami modeliai
  6. Religija ir asmens intymumas
  7. Laisvalaikis ir laisvė
  8. Šeimos projektas

PROGRAMOS TRUKMĖ

Šeimų užsiėmimai organizuojami vieną kartą per savaitę, darbo dienų vakarais ir vyksta ne ilgiau nei 1 val. 20 min. Iš viso suplanuota 15 šeimų susitikimų, kurie tęsiasi 15 savaičių. Esant švenčių laikotarpiui, daroma pertrauka ir susitikimai nukeliami į sekančią savaitę.

Užsiėmimai organizuojami dviem etapais. Pirmosios grupės studijas pradeda spalio mėnesį, vėliau susibūrusios grupės – vasario mėnesį. Vasaros metu užsiėmimai nevyksta. Kursą privalo lankyti abu tėvai.

REGISTRACIJA į Paauglystė programą